Menü

Sık Sorulan Sorular


Eğitimlere nasıl başvurabilirim?

Eğitimlere internet sitemiz üzerinden online olarak başvurabilirsiniz. Öncelikle başvurmak istediğiniz eğitimin tanıtım & başvuru sayfasına gitmeniz gerekmektedir.

 

Başvuru adımları nelerdir?

  1. Başvurmak istediğiniz eğitimin sayfasına gidiniz. “Şimdi Kaydolun!” butonuna tıklayınız.
  2. Eğitimin adı ve ücreti görülecektir. Kontrol ediniz ve ardından “Ödeme Sayfasına Git” butonuna tıklayınız.
  3. Açılacak sayfada bulunan forma bilgilerinizi eksiksiz olarak giriniz. Aynı sayfada bulunan ödeme yöntemini seçiniz ve “Şartları & Koşulları okudum ve kabul ettim” yazının yanındaki kutucuğa tıklayarak onaylayınız.
  4. Eğer kredi kartı ödeme yöntemini seçtiyseniz “Ödeme Yap” butonuna tıklayarak ilerleyiniz, açılan sayfadaki kredi kartı bilgilerini giriniz ve “ÖDE” butonuna tıklayınız. Kredi kartı bilgilerinizi girdiğinizde taksit seçenekleri ekrana gelecektir. Kredi kartı kullanarak yaptığınız ödemelerde başvurunuz otomatik olarak onaylanmakta ve e-posta adresinize onay bilgisi gönderilmektedir.
  5. Eğer Havale/EFT/Posta Çeki ödeme yöntemini seçtiyseniz “Siparişi Onayla” butonuna tıklayınız. Açılacak sayfada sistem size sipariş numarası yani başvuru numarası verecektir. Sayfada görülen banka ya da posta çeki hesaplarından birine ödeme yapınız. Havale/EFT ödemelerinizi bankalardan, internet bankacılığından ya da ATM’lerden yapabilirsiniz. Posta çeki hesabına ödemelerinizi ise PTT şubelerinden yapabilirsiniz. Uzmanlarımız mesai saatleri içinde ödemenizi kontrol ederek başvurunuzun kabul edildiğine dair tarafınıza bir e-posta gönderecektir.

 

Ödeme yöntemi seçenekleri nelerdir?

Başvurmak istediğinizin eğitimin ödemesini aşağıdaki ödeme seçeneklerinden biri ile yapabilirsiniz. Bunlar;

 

Ödeme yaptım, bundan sonra ne olacak?

Kredi kartı kullanarak yaptığınız ödemelerde başvurunuz otomatik olarak onaylanmakta ve e-posta adresinize onay bilgisi gönderilmektedir.

Havale/EFT kullanarak yaptığınız ödemeler ise en geç 2 iş günü içerisinde kontrol edilir ve e-posta adresinize onay bilgisi gönderilir.

 

Ödeme karşılığında fatura gönderilecek mi?

Evet. Başvuru esnasında belirttiğiniz bilgilere göre adınıza fatura düzenlenmekte ve sertifikanız ile birlikte gönderilmektedir.

Eğer firma adına fatura düzenlenmesini talep ediyorsanız, başvuru esnasında Firma Adı, Firma Adresi, Vergi Dairesi ve Vergi Numarası alanlarını doldurmanız gerekmektedir. Kurumsal faturanızın bir kopyası e-posta adresinize gönderilir. Orijinal fatura ise sertifikanız ile birlikte gönderilecektir. Kurumsal faturalarda eğitim ödemesi firma gideri olarak gösterilebilmektedir.

 

Yurtdışından eğitime katılabilir miyim?

Evet, dünyanın her yerinden eğitimlerimize katılabilirsiniz. Sertifikanızın yurtdışındaki adresinize gönderilmesini istiyorsanız yurtdışı kargo bedelinin tarafınızdan karşılanması gerekecektir. Bu durumda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Eğitimi nereden alacağım?

Eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim şeklinde verilmektedir. Eğitiminizi, uzaktan eğitim sistemimiz üzerinden alacaksanız.

 

Eğitime nasıl başlayacağım?

Eğitimin başlayacağı ilk gün cep telefon numaranıza SMS mesajı olarak uzaktan eğitim adresi, kullanıcı adı ve şifre gönderilecektir. Bu nedenle cep telefon numaranızı başvuru esnasında dikkatlice giriniz.

 

Eğitime nasıl giriş yapacağım?

İnternet sitemizin ana sayfasında bulunan “Giriş Yap” yazısına tıklayınız. Ardından uzaktan eğitim sistem paneline yönlendirileceksiniz. Panelde bulunan kullanıcı adı kısmına "TC kimlik numaranızı" ve "Doğum Tarihinizi" girip giriş yapabilirsiniz.

 

Eğitim süresi ne kadar?

Eğitim süresi 1 aydır. Eğitim tarihleri kayıt esnasında belirttiğiniz cep telefon numarasına, eğitimin başladığı ilk gün SMS mesajı olarak gönderilir.

 

Dersler canlı mı?

Hayır. Ders videoları ve derse ait dokümanların tamamı uzaktan eğitim sistemine daha önceden yüklüdür. Dilediğiniz zaman uzaktan eğitim sistemine giriş yaparak eğitime katılabilirsiniz.

 

Eğitime hangi gün ve saatlerde katılmalı mıyım?

Eğitim tarihleri içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde eğitime katılabilirsiniz.

 

Eğitime hangi cihazlardan erişebilirim?

Eğitime internete bağlı herhangi bir masaüstü bilgisayar, laptop, tablet ya da cep telefonunuzdan erişebilirsiniz.

 

Eğitimin sonunda sınav var mı?

Evet. Eğitimin sonunda başarı sertifikası alabilmeniz için yapılacak sınavdan başarılı olmanız gerekmektedir.

 

Sınava nerede gireceğim?

Sınav internet ortamında uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılacaktır.

 

Kaç sınav var?

1 sınav bulunmaktadır. Fakat 3 defa aynı sınava girme hakkınız vardır. En yüksek aldığınız not geçerli olur. Eğer ilk sınav hakkınızdan başarılı olursanız ikinci ve üçüncü sınav hakkınızı kullanmak zorunda değilsiniz.

 

Sınav ne zaman?

Sertifika sınavı, eğitimin son 1 haftasında yapılır. Sertifika sınav tarih aralığı kayıt esnasında belirttiğiniz cep telefon numarasına, eğitimin son haftası gönderilir. Eğitimin son haftasında dilediğiniz gün ve saatlerde sertifika sınavına girebilirsiniz.

 

Sınavdan nasıl başarılı olurum?

Sınavdan başarılı olmanız için 100 üzerinden en az 50 puan almanız gerekmektedir.

 

Sınav kaç sorudan oluşuyor ve sınav süresi ne kadar?

Sınav, test şeklinde ve genellikle 20 sorudan oluşmaktadır. Sınav süresi ise 30 dakikadır.

 

Sınav soruları nerelerden çıkıyor?

Sınav soruları, ders videolarından ve ders sunumlarındaki bilgilerden hazırlanmaktadır.

 

Sınav sonucumu nasıl görebilirim?

Sınav sonucunuzu, hemen öğrenebilirsiniz. Sınavınızı olduktan sonra uzaktan eğitim sisteminden çıkış yapıp yeniden giriş yaptığınızda sınav kısmında notunuz görülecektir. 50 puan ya da üzerinde aldıysanız üniversite başarı sertifikası almaya hak kazanmış olursunuz.

 

Sertifikam ne zaman elime ulaşır?

Sınav haftası bitiminde sertifikanız hazırlanır ve başvuru esnasında belirttiğiniz adrese kargo ile gönderilir. Sertifikanız 10 gün içerisinde elinize ulaşacaktır.

 

Kargo ücreti ödeyecek miyim?

Hayır. Kargo ücretsiz olup, tarafımızdan karşılanmaktadır.

 

Sertifikada hangi bilgiler yer almaktadır?

Not: Sertifika üzerinde uzaktan eğitim ibaresi yer almamaktadır.

 

Örnek sertifika görebilir miyim?

Evet. Aşağıda örnek sertifikalar verilmiştir.

 

Transkript ve içerik belgesi gönderiliyor mu?

Evet. Sertifikanız ile birlikte “Transkript ve İçerik Belgesi” gönderilmektedir. Sınav sonucu sadece “Transkript ve İçerik Belgesi”nde yazmaktadır.

 

Gönderilecek kargo paketi içeriği nedir?

Cepli dosya içinde;